صبر کن ! هدیه دادن گل آدابی داره ، یاد بگیر.

دنیای گل‌ها دنیای وسیع، متنوع و زیباییه و قوانین خاص خودش رو داره. مثلا رنگ گل‌ها، تعداد شاخه‌های اونها و شکل‌شون هر کدوم بیانگر چیزیه که باید به اون توجه بشه. اگه قصد خرید گل از فروشگاه گل ایرانی و هدیه دادن گل رو به کسی دارین، لازمه نکاتی رو درباره آداب اون  بدونید. در این مطلب نگاهی به گل‌ها و جهان متفاوتشون میندازیم و درباره آداب هدیه دادن گل نکاتی رو بیان خواهیم کرد.

 

 

 

کلیاتی درباره هدیه دادن گل

یک گل در کنار زیبایی و جلوه خاصی که داره، می‌تونه بهترین سنبل و اثرگذارترین نشونه برای ابراز احساسات مختلف باشه. شاید گل رو بشه معجزه‌ای در هدیه دادن دونست‌. بیان احساساتی مثل حس احترام، عشق، دوستی، وفاداری، ادای دین و تشکر … همه و همه می‌تونن در قالب هدیه دادن یک یا چند شاخه گل صورت بگیرن و علاوه بر نمایان کردن احساسات، میزان توجه و اهمیت ما نسبت به فرد یا افراد مقابلمون رو نشون بدن.

 

 

 

رایحه خوشِ گل و ظرافت و رنگ آمیزی جذابش، احساسات زیبایی رو در وجود فرد هدیه گیرنده به وجود میاره و بی‌ شک صمیمیت و رضایت اون رو به دنبال خواهد داشت. اما اگه  هنگام تقدیم کردن گل، آداب و شرایط اون رو هم بدونیم، ارزش کار خودمون رو صد چندان کرده ایم.

آگاهی از اینکه رنگ و طرح هر یک از گل‌ها چه مفهومی داره، تعداد شاخه‌های اون بیانگر چه چیزیه و گل رو باید در چه شرایط و با چه حالتی به دیگران هدیه بدیم، سبب‌ می‌شه که بتونیم به شکلی زیباتر به ابراز احساساتمون بپردازیم و این کار رو بهتر و خوشایندتر انجام بدیم‌.

 

 

 

 

آداب هدیه دادن گل؛ چه گلی برای هدیه دادن مناسب است؟

اگه قصد هدیه دادن گل رو دارید باید بدونید هر گلی چه معنایی داره و آداب هدیه دادن گل‌ها چیست؟ آن‌گاه با توجه به فرد مقابل و احساس‌تون نسبت به او انتخاب کنید.

 

معنای هر گل چیست؟

گل رز : رز قرمز در جهان به عنوان نماد عشق شناخته شده است. رز سفید پاکی، معصومیت، همدردی، معنویت، فروتنی و عشق پاک رو نشون می‌ده. رز صورتی  بیان احترام و تشکر، رز زرد رفاقت و دوستی و رز آبی صلح و آرامش رو تداعی می‌کنه. 

 

 

 

 

 

گل ارکیده: گل ارکیده رنگ‌های مختلفی داره و به تناسب رنگ، بیانگر احساسات متفاوتیه. مثلا ارکیده سفید تواضع و یکرنگی رو نشون می‌ده، ارکیده زرد نماد تمایل به ایجاد ارتباط و ارکیده قرمز بیانگر عشق و محبت ورزیه.

 

 

 

 

 

گل مریم : شکل و رایحه گل مریم و ظرافت و ساختار اون، پاکی و یکرنگی و ملاحت رو یادآور می‌شه و با هدیه دادن این گل می‌توان فرد مقابل رو برای داشتن چنین صفاتی تحسین کرد.

 

 

 

گل آلالهمعمولا برای بیان صداقت و نیت و مقصود نیک و درست خود، آلاله رو برای هدیه دادن انتخاب میکنیم تا فرد رو از قصد خود برای ایجاد رابطه و صمیمیت مطلع کنیم.

 

 

 

گل داودی : برخی معتقدند هدیه دادن گل داودی‌ های زرد رنگ مظهری برای بیان یکطرفه بودن عشق و محبته، داودی قرمز رو مظهر عشق و محبت و داودی سفید رو نیز نشانه ای برای بیان تعهد و البته بیان اندوه و حزن می‌دونن.

 

 

گل میخک : این گل در ابتدا توسط گیاه شناس یونانی تئوفرستوس شد که گل بومی منطقه خاور نزدیک بوده و حدود 2000 سال قدمت داره (Theopharastus)، دیانتوس (Dianthus) نامیده. برخی از محققین بر این باورن که نام میخک از کلمه تاجگذاری یا تاج خورشید گرفته شده زیرا این گل یکی از گلهایی بود که در مراسم تاجگذاری پادشاهان یونان استفاده می شد. این گل امروزه بیشتر نشانه عشق، افتخار، برتری و جذابیت می باشد.
میخک قرمز کم رنگ، نشانگر تحسین و میخک قرمز پر رنگ نشانگر عشق و احساسات بسیار عمیق است.

میخک سفید بیانگر عشق خالص و خوش شانسی و نوع سفید خط دار اون بیانگر این مطلبه که عشق رو هرگز نمی توان تقسیم کرد و میخک بنفش نشانگر دمدمی مزاج بودن و تنوع پرستی می باشد

 

 

 

گلایلنام گلایل از کلمه لاتین گلادیوس به معنی شمشیر گرفته شده زیرا برگهای این گل شبیه به شمشیر می باشد. در گذشته گل گلایل معرف گلادیاتورهای رم بود.
گلایل به معنی به یاد کسی بودن است و به دریافت کننده خود شیفتگی و احساسات عمیق قلبی طرف مقابل رو نشان می ده.

 

 

 

 

گل آفتابگردان :این گل نماد زندگی طولانی و شاد، احترام و افتخار به شخص مقابل و نشان وفاداری نسبت به معشوقه. افتابگردان که دارای گلبرگ هایی زردرنگ می باشد نه تنها تداعی به خورشید شباهت دارند بلکه در طول روز نیز به سمت خورشید می چرخند.

به همین دلیل آفتابگردان انتخاب مناسبی برای گل مراسم سالگرد ازدواج، جشن تولد و عروسی است و می تونید اون رو در کنار گل های دیگه در یک دسته گل استفاده کنید.

 

 

 

 

گل آلسترومریا : نماد ثروت، خوشبختی، شانس و دوستیه. رنگ صورتی و قرمزاون نشان گرمی و ابراز محبت نسبت به گیرنده ی گل است و رنگ نارنجی اون به معنای سخت کوشی در راه رسیدن به هدف است. ترکیب آلسترومریای زرد و سفید نشان دهنده ی اهمیت و نگرانی شما نسبت به یک بیمار است.

 

 

 

 

گل آنتوریوم با گل های قلبی شکلش نماد مهمان نوازی، شادی و فراوانی است. رنگ سفید نشان دهنده ی پاکی و بی گناهی، رنگ قرمز نشان دهنده ی عشق و علاقه و رنگ صورتی نشان دهنده ی عشق مادرانه و اشتیاق است. مفهوم گل های آنتوریم به گونه ای است که می تونید از این گل در مهمونی هاتون و برای تبریک در موقعیت های ارتقای شغلی و فارغ التحصیلی استفاده کنید.

 

 

 

 

گل ادریسی یا هورتانسیا : این گل زیبا با رنگ های متفاوتش، پیام های خاصی با خود دارد. ادریسی بنفش نماد ثروت و فراوانی است، ادریسی صورتی  انتخاب مناسبی برای دسته گل ازدواج و نشان دادن احساسات قلبی به طرف مقابل است و ادریسی آبی برای رد کردن درخواست ازدواج استفاده می شود و همچنین نماد پشیمانی و درخواست بخشش است.

 

 

 

 

گل استرلیتزیا یا پرنده ی بهشتی یکی از عجیب ترین و خاص ترین گل‌های موجود در دنیا رو می توان به جرات گل استرلیتزیا نام برد این گل به خاطر شباهتش به پرنده بهشت به آن گل پرنده بهشت هم گفته می شود. تاج های نارجی رنگش شباهت بسیاری دارد. معنی گل های استرلیتزیا شادی و وفاداری است و دو رنگ متضاد این گل پیام اشتیاق و انرژی را به همراه دارد. می توانید از این گل برای ابراز هیجان و داشتن آرزوهای خوب برای شخص مقابل استفاده کنید.

 

 

 

گل استاتیس یا زنبوری این گل به طور کلی نماد خاطرات، یادبود و موفقیت است و در کنار گل های دیگر به عنوان مکمل استفاده می شود. پیامی که این گل به همراه دارد، با توجه به مناسبت و دیگر گل های استفاده شده، متقاوت خواهد بود.
می توانید از استاتیس در دسته گل های جشن تولد، میهمانی های دوستانه یا مراسم فارغ التحصیلی استفاده کنید.

 

 

 

گل صد تومنی یا پیونی : گل پیونی نماد افتخار، ثروت و عشق رمانتیک است. پیونی صورتی رمانتیک ترین رنگ آن است و برای دسته گل عروس و تزیین میزهای عروسی بسیار مناسب است.
پیونی سفید یا صورتی کم رنگ به معنای شرمندگی و پشیمانی است و رنگ قرمز پررنگ پیام آور افتخار، احترام زیاد و ثروت است.

 

 

 

گل ژربرا : این گل نماد شادی، پاکی و مثبت نگری است. می توانید از این گل برای نشان دادن وفاداری تان به شخص مقابل استفاده کنید یا آن را به کسی هدیه کنید که در حال شروع تغییر بزرگی در زندگی اش است. رنگ صورتی این گل نماد تحسین است.

 

 

 

گل لیسیانتوس معنی گل های لیسیانتوس، براز تشکر و قدردانی است. برای دسته گل عروس یا تبریک سالگرد ازدواج می توانید از لیسیانتوس استفاده کنید چون این گل نماد زندگی طولانی دونفر با یکدیگر است.

لیسیانتوس صورتی هدیه ای مناسب برای مادری است که تازه نوزادی را به دنیا آورده است. لیسیانتوس قرمز نماد عشق و احساسات، لیسیانتوس زرد نماد شادی و انرژی مثبت و رنگ بنفش آن نماد وفاداری و محبت است. اگر شخصی را دوست دارید، حتما در دسته گل خود از لیسیانتوس بنفش استفاده کنید.

 

 

 

گل لیلیوم : این گل زیبا نماد پاکی، زیبایی و اعتماد است. لیلیوم سفید نماد فروتنی و نجابت، لیلیوم نارنجی نماد افتخار و اشتیاق و لیلیوم زرد نماد خوشنودی، سلامتی و بهبودی است. اگر به مراسم عروسی می روید، در دسته گل خود از گل لیلیوم صورتی استفاده کنید چون  رنگ صورتی آن نماد خوشبختی است.

 

 

 

تعداد شاخه‌های گل چه پیامی را می‌رساند؟

معمولا برای هدیه دادن گل، تعداد گل‌ها رو از اعداد فرد انتخاب می‌کنیم که هر کدوم می‌تونن تداعی‌گر مفهومی خاص باشن:

  • وقتی یک شاخه گل برای هدیه دادن انتخاب می کنیم، یعنی طرف مقابل از اهمیت و ارزش زیادی برخوردار است و می‌خواهیم این یک شاخه گل برجسته و قابل توجه باشد.
  • سه شاخه گل میزان احترام و ارزش گذاری ما رو نشون می‌ده.
  • وقتی پنج شاخه گل انتخاب می‌کنیم، یعنی صمیمیت و علاقه ما به فرد مقابلمان زیاد است.
  • هفت شاخه گل نیز نماد عشق و ابراز احساس است.
  • وقتی از دسته‌ای ده شاخه‌ای استفاده شود، یعنی محبت ما بی حد و اندازه است.

 

سفارش باکس گل دیار از فروشگاه گل ایرانی

 

کاربردهای هدیه دادن گل

  • هنگامی که به عیادت بیماری می‌رویم، معمولا دسته گلی را با خود به همراه می‌بریم. هدف ما از هدیه دادن گل در آن زمان، این است که شادابی و طراوت گل، نشانه‌ای برای آرزوی سلامت و نشاط و سرزندگی بیمار باشد و به عبارتی گل، پیام آور بهبود و تندرستی خواهد بود.
  • هنگامی که گل را به پدر و مادر خود تقدیم می‌کنیم، مقصود ما این است که جلوه خاص و زیبای آن را پیامی برای بیان تشکر و قدردانی و مهر به والدینمان قرار دهیم.
  • وقتی برای هدیه دادن به دوستمان، گل را انتخاب می کنیم، دوست داریم انسجام و نظم و ظاهر زیبا و متفاوت گل، مظهری برای وفاداری و یکدلی ما با دوستمان باشد و توجه و میزان اهمیت‌مان را نسبت به وی نشان دهیم.
  • وقتی برای معلم یا استاد خود گل هدیه می‌بریم، قصد داریم شکل استوار و رنگ زیبای گل و طراوتش را پلی برای بیان میزان احترام و قدردانی خود از ایشان قرار دهیم.
  • زمانی که برای هدیه دادن به محبوبمان یا همسرمان گل را بر می‌گزینیم، دوست داریم که ظرافت و زیبایی و شکل و رنگ خاص گل سنبلی برای ابراز عشق و تعهد و وفاداری ما نسبت به او باشد.

 

قیمت جام گل 

 

 

آداب گل هدیه دادن

 

1. زانو زدن برای هدیه دادن گل

حرکت نشستن و زانو زدن برای تقدیم کردن گل، غالبا از جانب مردهای جوان و تابع احساس صورت می‌گیرد که می‌خواهند میزان عشق و محبت و صمیمیتشان را به عشق زندگیشان، با این اندازه از احترام و به واسطه اهدای گل بیان کنند. این حرکت برای درخواست یا پیشنهاد ازدواج نیز انجام می‌شود ‌و این در حالی است که در کنار گل جعبه‌ای از حلقه نیز در دست آن‌ها خودنمایی می‌کند. در این حالت خم کردن سر و دست نهادن بر روی قلب نیز می‌تواند نشان احترام و تعهد باشد و اهدای گل را با صمیمیت و جلوه قشنگتری همراه کند. علاوه بر این‌ها هدیه دادن گل با این آداب و شرایط تاثیر چشمگیری در فرد مقابل دارد و رضایت و صمیمیت و احترام و البته تحسین او را به دنبال خواهد داشت.

 

2. در مشت گرفتن شاخه یا دسته گل

وقتی شخصی شاخه یا دسته گل را در مشت خود می‌گیرد و آن را به دیگری تقدیم می‌کند، می‌توان این رفتار را یک رفتار اصولی از جانب او دانست. این یعنی فرد علاوه بر اینکه قصد ابراز محبت و احساسات خود را دارد، آدم مبادی آداب و منظمی است که امر هدیه دادن گل برای او رسمی و تشریفاتی است و طرف مقابل را فردی با اهمیت و ارزشمند می‌داند؛ گرچه گاهی مشت کردن گل و هدیه دادن آن ممکن است به خاطر عدم آگاهی از چگونگی آداب گل دادن یا خجالتی بودن فرد هم باشد.

 

 

3. گل را با سرانگشت خود به دیگری اهدا کردن

در رفتار آن دسته از افراد که شاخه گل را با نوک انگشت‌های خود می‌گیرند و آن را مقابل فرد مورد نظرشان قرار می‌دهند، معمولا خجالت و شرم دیده می‌شود و با دقت بیشتر شاید بتوان نگاه آن‌ها که به پایین دوخته شده و یا دستان لرزان و گونه‌های سرخشان را هم دید. این اشخاص در عنوان کردن احساسات خود کمی ضعیف هستند و برای ابراز محبت، زیاد از حرکات بدن خود بهره نمی‌گیرند.

 

 

۴. پشت خود پنهان کردن گل

افرادی که تمایل دارند هدیه دادنشان با ایجاد نوعی هیجان و غافلگیری در فرد مقابل همراه باشد و اثرگذارتر جلوه کند، ابتدا گل را پشت خود پنهان کرده و بعد در فرصت مناسب آن را مقابل دیدگان فرد مورد نظرشان قرار می‌دهند.

 

 

 

۵. به سینه چسباندن گل‌ها

افرادی که گل را در جایی میان سینه و شکم قرار می‌دهند، به دنبال فرصتی برای بیان حس عشق ورزی خود هستند و احترام و علاقه را با این کار در می‌آمیزند. این دسته از افراد به هنگام سخن گفتن با آرامش حرف می‌زنند، نگاهشان معمولا روی گل متمرکز می‌شود و به چهره فرد مقابل نگاه نمی‌کنند.

 

 

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید